O nás Mainská Mývalí Koťata Kontakt

Prvni kočičku, tedy kocourka jsem dostala od mamky v devíti letech. Byl to ruský modrý Galoušek (EC Galanthus Rosa Glauca).
Později jsem se zamilovala do somalskych kocek, poridila si somalskou sorrel kocicku - EC Marlene Adok - a začala se věnovat tomuto chovu těchto krásných koček.

Chovatelskou stanici "Sabya *CZ" mám registrovanou od 22.2.1989.

Později se ke mě dostala britská černě tygrovaná kočička Dorotka. Dorotka měla experimentální rodokmen jako britská kočka (rodiče neznámí). Dorotkou začal na čas i chov britských stříbřitých mramorovaných.
V roce...jsem poznala svého současného manžela, který byl chovatelem Tureckých Van. Když se nám narodil syn Enrico tak jsme se přestěhovali od maminky do vlastního...do domečku, kde bylo možné uskutečnit můj sen - vlastnit koně:)
Nějakou dobu jsme vlastnili a odchovávali i exotické kočky. Pak se manžel zamiloval do mainských mývalích a pořídil si kočičku z Dánska - Guldfakse´s Yuma. Protože jsme se chtěli věnovat chovu těchto krásných obrů, padlo rozhodnutí, že se chovu somálek, britek a exotů nadále věnovat nebudeme, kočičky necháme vykastrovat a necháme si je jako mazlíky...
Chovu mainských mývalích se věnujeme nadále a to velmi úspěšně...naše kočičky se pyšní titulem evropský šampion, Junior Winner, DSM, nominace na světové výstavě...
Nedávno se dcera Natálka zamilovala do ruské modré a tak jsem ji pořídila jednu kočičku...a k ní kocourka...:)

zpět